Takip Edin

GÜNCEL

Yaşar Büyükanıt, uğurlanıyor.

Yaşar Büyükanıt, son yolculuğuna uğurlanıyor

25. Genelkurmay Başkanı , son yolculuğuna uğurlanıyor. Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek Büyükanıt’ın ’27 Nisan e-muhtırası’ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı Dolmabahçe görüşmesinin ‘sırları’ hala gizemini koruyor.

Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt, Selimiye Camisi‘nde düzenlenen cenazeyle son yolculuğuna uğurlanıyor.Eski Genel Kurmay Başkanın’ın cenaze töreninde kızı Bengü Büyükanıt’ın babasına vedası ise görenlerin içini burktu.

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, geçtiğimiz Perşembe günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Eşi Filiz Büyükanıt‘ın hayatını kaybetmesinden 4 gün sonra hayata gözlerini kapatan  Yaşar Büyükanıt için Selimiye Camisi’nde cenaze töreni düzenleniyor.

BİR HAFTA İÇİNDE KAYBETTİ

Bir hafta içerisinde hem annesini  hem babasın ‘ı  kaybeden Bengü Büyükanıt, tabutun başında bekleyip uzun süre gözyaşı döktü. Bengü Büyükanıt’ın halini görenler kahroldu.

SIRLARINI MEZARA GÖTÜRDÜ

Eski Genelkurmay Başkanı , 5 Mayıs 2007 tarihinde İstanbul Dolmabahçe’de o dönem başbakanlık koltuğunda oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşme için “Benimle mezara gidecek” ifadelerini kullanmıştı. Büyükanıt, 5 Mayıs’ta gerçekleşen görüşmenin detaylarını kamuoyu ile paylaşmadan hayata veda etti.

KIZI, SIRLARINI BİLEN TEK İSİM

Büyükanıt, Türkiye siyasi tarihine geçen 2007’deki ’27 Nisan e-muhtırası’ ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı ve hala ‘sır’ olarak nitelendirilen Dolmabahçe görüşmesinin de aralarında bulunduğu birçok olayla anıldı. Büyükanıt’ın ardından ‘sırlarını da beraberinde götürdü’ yorumları yapıldı. Ancak gazeteci yazar Can Ataklı, Büyükanıt’ın kızı Bengü Büyükanıt’a görüşmenin sırlarını yazılı olarak bıraktığını iddia etti.

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Hakkı Saklıdır © 2019 Elmaekspress.com